Skoč na obsah Skoč na menu
Hore

PVPS - Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.

Vstup do zákazníckej sekcie

Môj zákaznícky
účet
Zavolajte nám 0850 111 800 Napíšte nám Vaše otázky Formulárena stiahnutie Plánovanéodstávky Havárievody

Tajný život vody 2016

Školy odhalili Tajný život vody

Koľko vody sa skrýva v notebooku, kožených topánkach alebo v kile paradajok? 25 školských tímov zložených z jednej pani učiteľky a dvoch žiakov zapojených do projektu Tajný život vody spoznalo odpovede a pomohlo ich odhaliť svojim kolegom, spolužiakom a celej školskej komunite.

Šesť najinšpiratív­nejších z nich ocenila Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. v spolupráci so Stredoslovenskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou, a.s. a  cenami v celkovej hodnote 1200 eur. “O tom, ako bude vyzerať Deň vody, rozhodovali najmä žiaci a musím uznať, že aktivity, ktoré svojim spolužiakom, učiteľom a širšej školskej komunite pripravili, boli naozaj zaujímavé,” hovorí koordinátorka projektu „Tajný život vody, Katarína Cesnaková zo Živice.

Monitoring kvality a znečistenia vôd, vodné bary, pokusy, ankety, virtuálna voda a mnohé iné. Výber tých najinšpiratív­nejších bol naozaj náročný.

V Podtatranskom regióne pracovalo na projekte 5 základných škôl:

ZŠ Hlavná 121 Gelnica

ZŠ s MŠ Komenského ul. 587/15 Poprad

ZŠ Komenského 6 Stará Ľubovňa

ZŠ s MŠ Vagonárska 1660/4 Poprad-Sp. Sobota

ZŠ Petržalská 21 Kežmarok.

V Divíne sa Deň vody niesol v réžii žiaka deviatej triedy Adama, ktorý v spolupráci s učiteľmi pripravil pre svojich spolužiakov deň plný zaujímavých aktivít s názvami ako Kvapka vody, Vodný bar, Vodné hádanky, experimenty, Virtuálna hodnota vody.

Akcia dopadla úspešne a do dňa vody dokázali zapojiť všetkých žiakov aj pedagógov a zamestnancov školy.

“V žiadnom prípade nechceme poukázať len na znečistenie vody a planéty ako takej. Chceli sme dať možnosť pochopiť, že aj pitná voda je vyčerpateľný zdroj, a teda s ňou treba zaobchádzať nanajvýš zodpovedne,” komentovala aktivity zo Dňa vody Mgr. Zuzana Mikulčíková zo Základnej školy v Hliníku nad Hronom.

Ocenenými školami sú:

– Základná škola, Lúčna 8, Divín

– Základná škola, Školská 482, Hliník nad Hronom

– Základná škola P. Kellnera Hostinského, Družstevná 835, Rimavská Sobota

– Základná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska 4, Brezno

– Evanjelické gymnázium, Jesenského 836, Tisovec

– Základná škola s materskou školou Vagonárska, Poprad – Spišská Sobota

Projekt Tajný život vody realizovala Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy Živica.